Antoni Kratki – mieszkaniec Skoczowa od urodzenia, społecznik i działacz sportowy.
Od 1972 r. związany był z Klubem Sportowym Beskid Skoczów. W latach 1981-1992 r. był jego prezesem. W tym czasie rozbudował pawilon klubu sportowego, a pod koniec kadencji w 1990 r. wybudował pierwszą w Skoczowie halę sportową. Jako prezes klubu wprowadził po raz pierwszy w historii KS Beskid Skoczów do III ligi państwowej. W 1985 r. postawił na wzgórzu Kaplicówka krzyż papieski, który na trwałe wpisał się w panoramę Skoczowa i Beskidów – w podziękowaniu otrzymał za to medal papieski. Był jednym z członków delegacji, która zaprosiła Ojca Świętego do wizyty w Skoczowie. W 1995 r. jako członek komitetu organizacyjnego przygotowującego przyjazd Jana Pawła II był odpowiedzialny za budowę ołtarza papieskiego, pod którym zgromadziło się ok. 300 tysięcy ludzi. Jeden z głównych inicjatorów powstania liceum ogólnokształcącego w Skoczowie. Pomagał przy odbudowie pomnika „Legionistom Ślązakom Poległym za Polskę", na dziedzińcu cieszyńskiego zamku, za co od Zarządu Społecznego Komitetu Odbudowy otrzymał oficjalne podziękowanie za wniesiony wkład w to dzieło. Przez wiele lat był głównym sponsorem organizowanych przez Koło Macierzy Ziemi Cieszyńskiej przeglądu kapel góralskich oraz niezapomnianych bali w strojach regionalnych.
Pionier prywatnej przedsiębiorczości na terenie byłego województwa bielskiego. W 1989 r. założył jedną z pierwszych prywatnych spółek na terenie gminy. Przedsiębiorstwo przez lata sponsorowało wiele przedsięwzięć społecznych i działań kulturalnych. Wielokrotnie wspierało finansowo m.in. bibliotekę przy Parafii Ewangelicko-Augsburskiej Świętej Trójcy w Skoczowie. Na koncie przedsiębiorstwa jest kilkadziesiąt dużych obiektów mostowych na terenie całej Polski, jak i tych mniejszych, szczególnie w naszym powiecie. Przedsiębiorstwo pomogło znaleźć swoje miejsce w społeczeństwie bardzo wielu młodym ludziom, umożliwiając im naukę zawodu i dając zatrudnienie około 250 osobom.
Wykonał posadowienie oraz montaż krzyża katyńskiego w Simoradzu. Był członkiem zespołu do spraw rewitalizacji zabytkowego Kościoła pw. śś. Ap. Piotra i Pawła w Skoczowie, finansując również m.in. remonty kaplicy św. Jana Sarkandra na Kaplicówce.
Jako wieloletni członek Towarzystwa Miłośników Skoczowa dbał o propagowanie pozytywnego wizerunku miasta. Za pomoc w wychowaniu i kształceniu zawodowym młodzieży Komenda Główna OHP przyznała mu Złotą Odznakę „Za Zasługi dla OHP”. Związek Harcerstwa Polskiego przyznał mu z kolei Honorową Odznakę Przyjaciół Harcerstwa. Został odznaczony m.in. Złotym Krzyżem Zasługi, brązowym medalem Ministra Obrony Narodowej „Za zasługi dla obronności kraju”, Laurem Srebrnej i Złotej Cieszynianki, Odznaką „Za zasługi dla Województwa Bielskiego”, Srebrną Odznaką „Zasłużonemu w Rozwoju Województwa Katowickiego”. Za działalność sportową otrzymał Złotą Odznakę Honorową Katowickiego Okręgu Związku Piłki Nożnej, Srebrną Odznakę Honorową Polskiego Związku Piłki Nożnej, medal „Zasłużony dla Klubu Sportowego Beskid Skoczów” z okazji 75-lecia jego istnienia. W 2017 roku został uhonorowany tytułem „Zasłużony dla Skoczowa”.